Webbiu

Akıllı Saat

Günümüzde en hızlı gelişen teknolojilerden biriside akıllı telefon teknolojisi.Gittikçe küçülüyor ve daha az enerji tüketmeye başlıyorlar.Aynı zamanda veri depolama ve işlem kapasiteleri de gittikçe artıyor.

Akıllı telefonlarla paralel olarak gelişen diğer bir teknoloji akıllı saat teknolojisidir.Apple’nin Smart watch’ı,Samsung’un Gear’ı ile birlikte rekabet ortamı artıyor.

Aslında bu teknoloj yıllardır var.Ancak ismi ilk kez bir Kickstarter projesi olan Purble ile duyulmuştu.Bu proje birkaç milyon dolar bağış toplamış ve binlerce kişiye akıllı saat dağıtmıştı.Ancak bu saat birkaç basit işlem dışında fazla bir işlevselliğe sahip değildi.

Anca günümüzde Apple ve Samsung gibi firmaların yanı sıra Sony,Motorola gibi şirketlerinde ürünleri son teknoloji olarak görülüyor.Ve bu saatler çok gelişmiş.Neredeyse bir bilgisayarın yaptığı herşeyi yapabiliyorlar.

Akıllı saat,giyilebilir teknoloji ürünü olarak sayılmaktadır.Ne de olsa bir saat ve giyim aksesuarı.İşte güzel yanıda burada.İsterseniz saat olarak isterseniz bilgisayar veya telefon olarak kullanabiliyorsunuz.Bu da ürünün kullanım alanını genişletiyor.İster okulda saat olarak,isterseniz dışarıda telefon olarak kullanabiliyorsunuz.

Şimdilik pazarda telefon piyasasındaki gibi büyük bir rekabet yok.Ancak bu yakın zamanda olmayacağı anlamına gelmiyor.LG firmasıda geçtiğimiz aylarda yeni modeller tanıtarak bu piyasaya giriş yaptı.Bu da rekabetin kızışacağı anlamına geliyor.

Webbiu

Webbiu sitesinin Ceosu ayrı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir, 2011’de ilk sitesini açtıktan sonra web site işlerine başlamıştır.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.