Webbiu

Akıllı Telefonu Yavaş Şarj Olanlara Çözüm Önerileri

Akıllı Telefonu Yavaş Şarj Olanlara Çözüm Önerileri

Günümüzde oldukça yaygınlaşan, sürekli kullanılan ve vazgeçilmezlerimiz arasında yer alan akıllı telefonların en büyük sorunudur şarj problemi. Arka plan uygulamalarının açık durması, sosyal medya kullanımı, bazı kullanıcıların sürekli oyun oynaması, gelen maillerimizin düzenli kontrolü ve cevaplanması vs. gibi sebepler akıllı telefonlarımızdaki şarjımızın sürekli olarak bitmesine sebep olmaktadır. Bazen telefonlarımızı günde 2 ya da 3 kere bile şarj edebilmekteyiz.

Akıllı telefonlarımızdaki pillerin kullanım ömrü belli bir süre sonra sona ermektedir. Ömrü azalmış ya da tamamıyla bitmiş olan piller; telefonumuzun çok yavaş şarj olmasına neden olmaktadır. Eğer böyle bir durumun varlığından şüphe ediyorsak işe pilimizi değiştirmekle başlayabiliriz. Burada önemli olan pili satın alırken orijinal olmasına dikkat etmemiz gerektiğidir.

Akıllı Telefonu Yavaş Şarj Olanlara Çözüm Önerileri

Bir diğer şarj sorununa neden olan durum ise şarj cihazımızın arızalı olmasıdır. Bu durumda da sorunun buradan kaynaklanıp kaynaklanmadığını tespit edip yeni bir şarj cihazı alarak sorunumuzu çözebiliriz. Özellikle çantalarımızda kıvrılarak muhafaza edilen şarj cihazlarımızın bir süre sonra bozulması olasıdır. Ayrıca telefonumuzdaki şarj yuvasının bozulması da yavaş şarj olmasına neden olabileceği için şarj yuvasının tamir ettirilmesi gerekmekte ve böylece şarjımızın hızlı bir şekilde dolmasını sağlamaktayız. Şarj alırken de dikkat etmemiz gereken; orijinal olması ve cihazımıza uygun şarj aldığımıza emin olmamız gerektiğidir.

Akıllı telefonlarımızdaki sürekli açık bırakılan arka plan uygulamaları da pil ömrünün çok çabuk bitmesine neden olmaktadır. Uygulamalarla işimiz bittikten sonra tamamıyla kapattığımızdan emin olursak pilimizin daha uzun ömürlü olmasını sağlayabiliriz. Yine çok fazla uygulama yüklememiz de şarjımızın çabuk bitmesine neden olmaktadır.

Ayrıca şarjımızı çok daha uzun kullanmak istiyorsak geceleri telefonumuzu kapatmamız ya da 3 ayda bir fabrika ayarlarına geri döndürmemiz yapmamız gerekenler arasında olmalıdır.

 

Webbiu

Webbiu sitesinin Ceosu ayrı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir, 2011’de ilk sitesini açtıktan sonra web site işlerine başlamıştır.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.