Webbiu

Android Telefonlarda ” Hızlı Şarj ” Çözüm Yolları

Android telefonların şüphesiz en sıkıntılı yani şarjının biraz fazla kullanımla hızla bitmesidir. Android cihazın şarjı azalmaya başladığında, gün içinde şarj etme imkanın da çok kısıtlı olması nedeni ile “Nasıl daha hızlı şarj edebilirim?” telaşı başlar. Bunun için geliştirdiğimiz yöntemleri kullanmak gün içinde bizim için büyük bir kurtarıcı olacaktır.

  • Ne olursa olsun kendi şarj aletinizi kullanın, yani evde kullandığınız şarj aletinizi çantanızda gezdirin. Farklı kişilerin şarj aletinde voltaj farlılığı telefonunun beynine büyük hasarlar verir.
  • Kendi şarj aletiniz Orijinal olsun. Telefonun yanında satılan şarj atelini kullanın. Yoksa Orijinal ürünü temin edin. Kesinlikle yan sanayi ürünlerden uzak durun.
  • Telefonu bilgisayardan USB kablosu ile şarj etmekten uzak durun. Bu gayet uzun süren bir şarj yöntemidir.
  • Şarj esnasında telefonun senkronizasyon özelliğini kapatın.
  • Wifi, Bluetooth özellikleri açıksa kapatın.
  • Arka planda çalışan uygulamaları kapatın. Telefon şarj esnasında ne kadar çok enerji sarfiyatı yaparsa o denli şarj süresi uzayacaktır.
  • Eğer telefonunuzu şarj esnasında kullanmak zorundaysanız, ekran parlaklık seviyesini sıfıra indirmeniz çok faydalı olacaktır.
  • Şarj halinde kullanmak zorunda olduğunuz haller dışında telefonu sürekli elinize almayın. Gereksiz yere açıp kapatmayın. Biraz sabırlı olun.
  • Acil bir arama veya mesaj almayı beklemiyorsanız, telefonunuza uçuş moduna alın. Bu şarj süresini ciddi oranda azaltacaktır. Yada bu yöntemden daha etkili olan yöntem ise telefonu direk kapalı konuma getirin. Telefon hiç enerji tüketmeyecek olması nedeni ile şarjı normal zamanın üzerinde dolacaktır.

 

Android cihazlar teknolojik anlamda kendini çok geliştirerek çağımızı farklı bir boyuta getirmiş olsa da, şarj sorunlarına bakıldığında ne yazık ki halen orta çağı yaşamaktadır. Son zamanlarda üretimi başlayan hızlı şarj cihazları bu sorun için umut vadedicidir ancak halen yaygınlaşmamış durumdadır.

Webbiu

Webbiu sitesinin Ceosu ayrı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir, 2011’de ilk sitesini açtıktan sonra web site işlerine başlamıştır.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.