Webbiu

Apple’in ‘Ucuz’ Telefonu iPhone 5se’in Hedef Kitlesi

Apple’ın iPhone serisi; 29 Haziran 2007 tarihinde iPhone Original olarak adlandırılan ilk iPhone modeliyle hayatımıza girdi.2012 yılından itibaren Türkiye’deki mobil cihazlara olan yoğun ilginin farkında olmalı ki Türkiye’nin elektronik pazarında en çok tercih edilen markalardan biri olmuştur. Kullanıcıların ortak sorunu ise iPhone ve iPhone aksesuarlarının pahalı olması. Apple ise ürünlerinin pahalı olmasının nedenini kalitesine bağlıyor. Zaten pahalı olan iPhone modelleri, ÖTV ve çeşitli vergilerle daha da pahalı hale geliyor.

Apple’ın 21 Mart’ta lansmanını yapacağı son modeli iPhone 5se geldiğimizde ise fiyatında önemli bir değişiklik var. Apple, kullanıcıların sesine kulak vermiş olacak ki “Let Us Loop You In” adını verdiği ve “Ucuz iPhone” olarak da nitelendirilen iPhone 5se modelini 21 Mart’ta tanıtması bekleniyor. Peki, Apple’ın son modellerinden daha ucuz olması muhtemel bu modelin özellikleri ise şunlar; Live Photos destekli 8 mega piksel arka, 1.2 mega piksel ön kamera,A8 işlemci, Touch ID, 1GB Ram, Wi-Fi 802.11ac ve Bluetooth 4.2 bağlantısına sahip olacak. Apple Pay için NFC desteğinin de üründe yer alması bekleniyor. Kullanıcıyı daha da tatmin edecek bir diğer artı ise iPhone 6 ile aynı özelliklere sahip olacağının konuşulması ve bu durum fiyatından ötürü bir turlu iPhone 6 sahibi olamayanların artık daha ucuza kaliteye ulaşacağını gösteriyor.

iPhone 5se’in görüntüsü ise iPhone5s benzeyeceği bu yönüyle pil ömrünün daha uzun olacağı ve kasasının sağlamlığıyla ön plana çıkacağını, buna ek olarak iPhone6 özelliklerini taşıması oldukça avantajlı kılıyor. iPhone 4’u çok beğenen kitle bu modele ilgi gösterecektir. Yine gümüş, uzay grisi, altın ve rose altın renk seçenekleriyle kullanıcıya seçenekler sunuyor. Son olarak telefonun taban fiyatının 450 dolar civarı olması bekleniyor.

Webbiu

Webbiu sitesinin Ceosu ayrı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir, 2011’de ilk sitesini açtıktan sonra web site işlerine başlamıştır.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.