Webbiu

Bilgisayar Kullanımında Bilinmesi Gereken Püf Noktalar

Bilgisayar Kullanımında Bilinmesi Gereken Püf Noktalar

Günümüzde hemen hemen herkesin evinde, elinde, cebinde bilgisayar, tablet gibi teknolojik aletler bulunmaktadır. İster çok kullanın ister az kullanın hayatımızı kolaylaştıracak, zamandan tasarruf sağlayacak bazı küçük, basit işlemleri bilmemizde fayda var. Bu metnimizde Her Pc Sahibinin Bilmesi Gereken Önemli Bilgiler verilecektir. Evet, sizleri daha fazla bekletmeden makalemize başlıyorum.

Bilgisayarınızı virüslerden korumalısınız: Bilindiği üzere virüs yazılımları bilgisayarlarınızı ciddi anlamda tehlikeye sokmaktadır. Bu virüs yazılımları oluşturduğunuz dosyalarınızın, verilerinizin, çalışmalarınızın; depoladığınız resim, müzik, video arşivlerinizin bir anda yok olmasına neden olabilir. Bilgisayarınıza kuracağınız anti virüs programları ile bu riski azaltabilirsiniz.

Kablolu ve kablosuz internet bağlantısı yapabilmelisiniz: İnternet, çağımızın her alanında kullanılan, olmazsa olmazlarımız arasında bulunan vazgeçilemez bir buluştur. Zaman zaman bağlanma problemleri yaşarız ve saatlerce müşteri hizmetleri ile konuşmak, destek almak zorunda kalırız. Bu büyük ölçüde zaman kaybına neden olacaktır. Bu nedenle internet bağlantılarını öğrenmek, internet kurulumu yapabilmek son derece faydalı olacaktır.
Sıklıkla kullanmadığınız programlardan kurtulmalısınız: Bilgisayarımızın açılışı ile birlikte arka planda çalışan pek çok programda açılacaktır. Bu programları açılır pencerede göremiyor olsak dahi arka planda çalıştıklarından bilgisayarımızın performansında düşüşlere neden olacaktır. Bu nedenle uzun zamandır kullanmadığınız programları kaldırmalı veya başlangıçta açılmamaları için gerekli ayarlamaları yapmalısınız. Böylece hem bilgisayar belleğinden hem de bilgisayarın performansından kar sağlayacaksınız.

Bilgisayarınızda var olan verilerin yedeklerini almayı unutmamalısınız: Önemsenmesi ve ihmal edilmemesi gereken en önemli konular arasında verilerin yedeklenmesini söyleyebiliriz. Çok basit işlemler ile verilerinizin yedeğini kolayca alabilirsiniz. Böylece kişisel bilgilerinizin, iş ile ilgili bilgilerinizin veya oluşturduğunuz müzik, resim, video gibi arşivlerinizin kaybolmasını en aza indirebilirsiniz.

Bilgisayarınızı kısa yollar ile kullanmayı öğrenin: Bilgisayarınızı daha seri ve pratik kullanmak için kısa yol tuşlarını bilmeniz gerekir. Bu sayede işlemlerinizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Bir süre sonra kısa yol tuşlarını kullanmak size zamandan ne kadar tasarruf kazandırdığına inanamayacaksınız. Peş peşe yapılan uzun işlemlerde işinizi önemsenecek düzeyde hafifletecektir.

Bu basit işlemler bilgisayarınızı daha aktif, daha düzenli, daha etkili kullanmanızı sağlayacak. Hatta bilgisayar kullanmak daha eğlenceli hal alacaktır.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.