Webbiu

Gmail’de Gönderilen Maili Geri Alma Yöntemi

Gmail’de Gönderilen Maili Geri Alma Yöntemi

Gönderdiğimiz e-postalar hep istediğimiz kişiye gitmeyebilir o kadar özel şey yazabilirsiniz iş konusu olabilir aile konusu olabilir yada aşk özlem bile olabilir ama yanlışlıkla başkasına gönderirsiniz bu hepimizin en son isteyeceği bir şey tabi ki ve bunu geri almak bizim için en önemli hale geliyor bunu da biz ele alıp size bunu yapabileceğiniz bir kaç adım göstereceğiz bunun için ilk önce bir gmail özelliğini aktif etmeniz gerekecek bunu da ben size göstereceğim fazla uzatmadan hemen anlatıma geçiyorum tek tek uygulayın.

Bu özelliği aktif etmek için Gmail hesabınıza giriş yapmanız gerek bunu yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde ‘Çark butonu’ göreceksiniz buna tıklayıp gerekli ayarlar menüsüne gidiyoruz daha sonra. ‘Ayarlar’ şeklinde yazılmış bir yer alıyor buna tıklayarak bize gerekli olan ayarlar kısmına geçiş yapıyoruz. Bu kısım bize biraz karışık gelebilir ama bizim yapacağımız iş basit olduğu için sıkıntı yok arkadaşlar bir göz gezdirip ‘Labs’ seçeneğini buluyoruz ve tıklıyoruz. Bu kısım bizim için önemli olan aktif etmemiz gerek bir seçenek. Tıklayıp devam ediyoruz daha sonra sayfayı biraz aşağıya kaydırıyoruz ‘Gönderiyi geri alma’ özelliğini göreceksiniz onun yanında etkinleştir var ve son adım olarak bunu etkinleştiriyoruz sayfanın en altında değişiklikleri kaydet var ona da tıklıyoruz ve bu kadar arkadaşlar.

Evet bunu bir maili atarak deneyebilirsiniz bir uyarı bu ayar birine mail attığınızda 5 saniye süre için çıkar 5 saniye içinde geri almazsanız bir daha alamazsanız..

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.