Webbiu

Google Chrome’da Unity Oyunlar Nasıl Oynanır?

Google Chrome’da Unity Oyunlar Nasıl Oynanır?

Unity web player web tarayıcılarından 3D oyunları oynamanıza yardımcı olan basit bir eklenti ama bazı sorunlar bu eklentiyi aktifleştirmek oyunları oynamak can sıkıcı zorlayıcı olabiliyor. Bu eklentiyle ilgili bir fikri olmayan 3D oyun oynamak isteyen arkadaşlarımız için ufak bir yardım için bu yazıyı yazıyoruz indirip kurmanız için adım adım olarak sizlere anlatacağım evet şimdi Unity web player’ı Google Chrome’da aktifleştirmek için benim yaptığım adımları yapmanız yeterlidir başlıyoruz.

Öncelikle burdan Unity web player’ı indiriyoruz
http://www.tamindir.com/unity-web-player/

Unity web player bilgisayarınıza indiği zaman tıklayarak çalıştırıyoruz açılan pencerede ‘I agree’ butonuna basarak devam etmeniz gerekiyor bu adımı da geçiyoruz daha sonra kurulum tamamen bittikden sonra ‘Finish’ butonuna basarak kurulumdan tamamen kurtuluyoruz. Diğer adım olarak da web tarayıcısı adres kısmına ‘chrome://flags/#enable-npapi’ bunu yazıyoruz ve enter tuşuna basarak devam ediyoruz karşımıza gelen sayfada ‘NPAPI’yi etkinleştir’ yazısının altında bulunan ‘Etkinleştir’ butonuna basarak bir seferlik olmak üzere NPAPI’ı etkinleştiriyoruz şimdide Google Chrome tamamen kapatmamız gerekiyor ve kapattıktan sonrada bilgisayarımızın görev çubuğunda yer alan Google Chrome ikonuna sağ tıklayarak ‘Çıkış’ seçeneği ile tamamen Chrome kapatıyoruz.Bu adım önemli çünkü Chrome tamamen kapatılmazsa aktifleşmeyecek ve 3D oyun oynamamıza izin vermeyecektir. Bu adım yerine kesin çözüm olarak da bilgisayarınızı yeniden başlatarak kesin çözüm yapabilirsiniz tercihinize kalmış. Artık 3D web oyunlarını oynamanız için bi sorun yok eğlencenin keyfini çıkartabilirsiniz.

Webbiu

Webbiu sitesinin Ceosu ayrı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir, 2011’de ilk sitesini açtıktan sonra web site işlerine başlamıştır.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.