Webbiu

İnternet’ten Yurt Dışı Alışverişi

Online-Alisveris

İnternet’ten Yurt Dışı Alışverişi

Yurt dışı alışverişleri, son zamanlarda ülkemizde sıklıkla kullanılan bir alışveriş yöntemidir. Fakat birçok internet kullanıcısı bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip değil. Sizlere basit yoldan nasıl alış veriş yapabileceğinizi anlatmak için bu makaleyi hazırladık. Konuyu bir kaç başlık altında inceleyelim.

Sipariş Öncesi

Bir ürünü yurt dışından satın almak için öncelikle bir kredi kartı veya hesap kartına sahip olmalısınız. Hesap kartlarınızı kullanabilmek için bir aracı firmaya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunlardan bir tanesiPaypal. Durum böyle olunca güvenliğinizi sağlamak istiyorsunuz. Bu yüzden satışı yapan üyelerin satış puanları veya topladığı yıldızlar çok önemlidir. Bu yıldız veya puanlar, satıcı ile gerçekleşen işlemlerin olumlu geçmesi durumunda, alıcının karşı tarafa artı puan vermesi ile gerçekleşir.

Ürününüzü, sanal sepetinize ekledikten sonra, kart bilgilerinizi veriyorsunuz ve paketleniyor sıradaki işlemimiz, Kargo.

Kargo

Eğer ücretsiz kargo destekleyen bir ürün satın almaya çalışıyorsanız, bu ürün size yaklaşık üç hafta içerisinde ulaşıyor. Bu ürünler deniz yolu ile size ulaştırılmaya çalışılıyor. Ücretsiz Kargo seçeneğini kullanmak istemiyorsanız, Acil Kargo seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Bu ürünler size bir hafta içerisinde ulaşacaktır ve ücretlidir. Bir kargo seçeneği daha olan Özel Kargo seçeneği ile büyük kargo şirketleri tarafından, ürününüzün üç gün içerisinde size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Bu adımıda atladığımız zaman biraz sıkıntı yaşayabileceğiniz gümrük kısmına geçiyoruz.

Gümrük

Ürününüz artık paketlendi ve ülkenize giriş yaptı. Bu sırada gümrükte bekleyen ürünler, gümrük memurları tarafından inceleniyor ve ürün ile birlikte gönderilen faturalardaki tutarlar takip ediliyor. Eğer ürününüzün fiyatı 75 Euro’nun altında ise vergi ödeme zorunluluğunuz olmuyor. Fakat bu tutarın üzerinde ise tüketim vergisi ekleniyor ve ürün fiyatını fazlasıyla aşıyor. Yıllık bir kişinin gümrükten geçirebileceği ürün sayısı beş adet olmakta. Bu detaylara dikkat ederseniz, gümrük aşamasınıda başarı ile geçmiş bulunuyorsunuz.

Webbiu

Webbiu sitesinin Ceosu ayrı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir, 2011’de ilk sitesini açtıktan sonra web site işlerine başlamıştır.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.