Webbiu

Özgün Makale Nedir ?

Merhabalar,

İlk yazılarımızı yavaş yavaş yazmaya başladık, sizlere ilk olarak çok sık karşılaştığım bir konudan bahsetmek isterim Özgün Makalenin tanımını bana göre sizlere anlatmak isterim. 

İlk başta özgün makalenin olabilmesi için makalenin içinde tamamen kendinizin yapmış olduğu resim veya resimler olmalıdır bunları kendinizin yapmış olmasını tekrardan vurguluyorum. 

 

1 Adet makalede minimum 200 – 300 kelime arasında olmalıdır. Noktalama işaretlerine ve akıcılığa önem vermelisiniz aynı kelimelerin defalarca tekrarlanmamasına önem vermelisiniz, paragraflara büyük önem vermelisiniz, makaleniz hikaye gibi olmamalıdır.

Resim konusunu tekrar açmak gerekirse çok önemli bir mevzudur kategoriye göre değişir, iş yemek sitesine gelince doğal ortamda çekilen bir resim mükemmeldir siz bunu internet sitenize koyarsınız ve sağ alt köşeye logonuzu basarsanız daha sonra diğer siteler gelip senin sitenden bu resmi alır böyle uzar gider ama bizim asıl güzel gözükmek istediğimiz kişi Google 

Resim Yapmak konusuna gelince Fotoğraf Makineniz yoksa Photoshop Programından değişik iconları ve yazıları birleştirerek güzel bir resim oluşturabilirsiniz burada önemli olan sizin bu yapmış olduğunuz resimin özgün olmasıdır. 

1 Adet Özgün Makalede Olması Gerekenler ; 

 1. 200 – 300 Kelimeden aşağıda olmamalıdır .
 2. Konu içeriğinde mutlaka konuyla alakalı bir adet özgün resim.
 3. Paragraflara önem verilmelidir.
 4. Noktalama işaretlerine önem verilmeli.
 5. Kelime uzunluğunun ziyaretçiyi sıkmayacak şekilde olması.

Seo Uyumlu Makale 

Bu konuyada geçiş yapmak istedim, seo uyumlu makale vardır ama yazanları çok azdır piyasada, ve her makale için Seo Uyumlu Makale yazılabileceğini düşünmüyorum genellikle hit getirecek başlıklar, tanıtım yazıları ve nasıl yapılır gibi bir kaç kategoride yazılabileceğini düşünmekteyim.

Seo Uyumlu Makalede Olması Gerekenler ;

 1. Başlık anahtar kelime içermeli.
 2. Başlık anahtar kelime ile açılmalıdır.
 3. Başlık toplam 65 karakter 3 kelimeden oluşmalıdır.
 4. Anahtar Kelime link verilmeli ve bold  yapılmalı.
 5. Minimum 300 kelime ile başlamalıdır.
 6. Makale başlangıcında ilk 50 – 100 kelime anahtar kelime içermeli.
 7. Makale ile ve Siteyle alakalı bir adet görsel verilmeli en az 1 resmin alt etiketi anahtar kelime olmalıdır.
 8. Anahtar Kelime Kalın, İtalik veya Altı Çizili şekilde belirtilmesi gerekir.

Bu yukarıdakilerden 1 tanesi bile olmaması o makaleyi çöpe atar. Belirtilen kriterler son derece önemli ve olması gerekenlerdir. Bunların dışında 100 kelimelik seo uyumlu makale olayı yalan ve hikayedir paralarınızı boşuna harcamayınız. 

 

Webbiu

Webbiu sitesinin Ceosu ayrı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir, 2011’de ilk sitesini açtıktan sonra web site işlerine başlamıştır.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.