Webbiu

Sesinizi Google’dan Silin!

Sesinizi Google’dan Silin!

Google’dan skandal bir haber geldi. İddialara göre Google tüm Android kullanıcılarının seslerini kaydediyor. Google’a yöneltilen bu haberin içeriğinde insanların sesinin Google tarafından dinlendiği ve gizlice kayıt altına alındığı bildirildi. İşte sizlere Google’ın sizleri dinlememesi için öneriler!

Google İnsanların Seslerini Mi Dinliyor? Android Kullanıcıları Şüpheye Düştü!

  • Google Neden İnsanların Seslerini Kayıt Ediyor?

Android sürekli olarak kendisini geliştiren ve Google çatısı altında hizmetlerini sunan bir platform. Google altında çalıştığı için tüm telif hakları ve diğer hizmetleri Google’a ait oluyor. Google’ın hüküm sürdüğü Android için kullanıcılar tarafından yeni bir iddia ortaya atıldı. İddiada yer alan bilgiye göre; ”Google tarafından gizlice Android kullanıcılarının sesleri dinleniyor.”

Google ise konuya ilişkin olarak şunları söyledi; ”Yaptığımız her uygulama da insanların bilgilerini 3. parti bir kişiyle paylaşmıyoruz. Her uygulamanın kendisine göre özelliği var ve bu uygulamayı kullanan kişilerin bilgileri asla başka birisiyle paylaşılmaz.” Denildi.

Google’ın bu açıklamasının ardından gelen bilgiler ise farklı bir şekilde yorumlandı. Zira tüm ses kayıtları Google’ın ayrı bir panelinde tutuluyor ve bu Google hesabında barındırılıyor. Google ise bu ses kayıtlarını silmediğiniz sürece veritabanında barındırıyor. Hesabınızın derin ayarlar bölümünde yer alan bu özelliği kullanabilmeniz için hesap ayarları sekmesine gidin ve kaydettiğiniz sesleri teker teker silmeye başlayın. Bundan sonraki ses kayıtlarınızında dinlenmemesi için hesap ayarları kısmından bu özelliği kapatabilirsiniz.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.