Webbiu

Teknolojinin Günlük Hayata Etkisi

020Teknoloji hiç kuşkusuz ki günümüzün en gelişmekte olan sektörüdür. Gün geçtikçe her alanda gelişmekte olan teknolojiyi görmekteyiz. Kullandığımız telefondan tutunda en ufak bir ev eşyası dahil sürekli teknolojik açıdan gelişmektedir.

Bazen teknolojiyi kaçırmadım desem yalan olur. Takip edebilmek içinde yine teknoloji lazım değil mi? Bilgisayarlar ve cep telefonlarımız en büyük yardımcımız bu konuda. İşin içinden çıkamayınca hemen Google amcamıza sorarız. Sizlerin de aynı yaptığını söylediğinizi duyar gibiyim sanki…

Başımız sıkıştığında hemen teknolojiyi kullanarak yani bilgisayar ya da telefonlarımızdan araştırma yapar zorlandığımız konuyu çözeriz. Örneğin çocuklarımızın ödevlerine yardımcı olmakta, iş hayatımızda, günlük yaşantımızda bizleri her zaman kurtarmaktadır teknoloji.

Örneğin benim zamanımda ev ödevi olarak araştırma verirdi öğretmenlerimiz , saatlerce aradığımı bilirim o konuyu bazen de günlerce. Önce bir ansiklopedi arayışım olurdu, o zamanlar her kez de ansiklopedi de bulunmazdı, komşu komşu gezer önce ansiklopedi bulurduk ya da bir kütüphaneye gider orada saatlerde konuyu arardık arayışımız bittikten sonra birde saatlerce yazardık. O zamanlar biri deseydi ki bir tuşa basacaksın ve bütün bilgiler önüne gelecek sonrada bir tuşa basıp bütün önüne gelen bilgileri kağıda basacaksın gülerdim herhalde… Aklımın ucundan bile geçmezdi o zamanlar bu kadar hızlı araştırma yapıp ödevimi bu kadar hızlı yapabileceğim. Şimdi çocuklarımız bu konuda ve daha bir çok konuda çok şanslı umuyorum ki onların çocukları da onlardan daha şanslı olacak çünkü teknoloji sürekli gelişmektedir ve de gelişecektir.

Teknolojinin günlük hayatımıza etkisi de küçümsenmeyecek düzeydedir. Örneğin; telefonumuzun şarjı bitecek diye hepimiz korkuyoruzdur. Çünkü telefonların şarjı biterse hayatla ilişiğimiz kesilecek gibi geliyor bizlere, sevdiklerimizle iletişimimiz kesilecek veya internete giremeyeceğimiz için bir korku sarıyor içimizi. Bazen diyorum ki kendi kendime eskiden ne yapıyorduk acaba telefon yoktu internet yoktu hatta bir dönem televizyon ve telefon bile yoktu ama gün geçtikçe daha çok teknolojiye alışıyoruz onun bize sunduğu rahatlığa, avantajlara, zamana …

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.