Webbiu

Telefon Suya Düşünce Neler Yapılmalıdır ?

Telefon Suya Düşünce Neler Yapılmalıdır?

     Günlük yaşantımızın bir parçası haline gelen cep telefonlarımız, kimi zamanlar bizlere zorlu anlar yaşatabilmektedir. Belli belirsiz arızalar ile karşımıza çıkan sorunları teknik servislerin yardımları ile çözebilmekteyiz. Bazı durumlarda ise teknik servislerin dahi çözemediği, tamir yerine telefonların yenilenmesi gibi durumlar söz konusu olmaktadır. Bu durumlardan biride telefonların su ile temas etmesidir. Bu durum çoğu zamanlar kötü sonuçlar doğurmaktadır. Bu durumlarda telefon kullanıcılarının servislere gitmeden öncesi yapması gereken bazı durumlar bulunmaktadır.

suya-düşent-telefona-neler-yapılır

Telefon suya düşünce neler yapılmalıdır?

Öncelikli olarak suya düşen veya su ile temas eden telefonu hemen sudan çıkararak kuru bir yere bırakılır. Sudan çıkarılmış olan cihaz hemen kapatılmalıdır. Telefon içerisindeki elektronik devrelerden geçen akımların kesilmesi en önemli unsurdur. Telefon kapatıldıktan sonra batarya yerinde sökülmelidir. Telefon bu durumda iken kendi kendimize yapabileceğimiz birkaç uygulama bulunmaktadır. Bunların arasında; suya düşen veya su ile temas etmiş olan telefonu sudan çıkardıktan sonra bir yere bırakarak kurumasını bekleyebilirsiniz. Kurumaya bırakılan telefonu kesinlikle açmamalısınız. Uzun süre bekledikten sonra, telefonun iç tesisatı tamamen kuruyabilir. Kuruyan telefonu yeniden kullanma imkânı bulabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise, suya düşen veya su ile temas eden telefonu çıkardıktan sonra telefon kapatılıp bataryanın sökülmesi gereklidir. Sökülen telefon evinizde bulunan pirinç kutusuna bırakılabilir. Pirinç içerisine bırakılan telefon uzun bir süre bekletilmelidir. Pirinç telefonun içerisine temas etmiş olan suyu çekerek kuru kalmasını sağlar. Belli bir süre bekledikten sonra suyun telefondan tamamen çıktığını gördüğünüz de telefonu açabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise telefonun içerisine temas etmiş olan suyun tamamen telefondan çıkarılmasıdır. Suyun içeride biriktiğini fark edemez iseniz. Telefonunuzu parçalara ayırarak bakabilirsiniz. Parçalara ayırarak bakmak her telefonda mümkün olmadığından, parçalara ayırmak yerine telefonun kuruma süresini uzun tutmak daha uygun olabilir. Telefonun kuruması içerisine temas eden suyun miktarına göre değişmektedir. Suyun miktarını ve kuruma zamanını hesaplayarak fazladan bir gün ekleyebilirsiniz. Böylelikle tam kurumanın olduğundan emin olabilirsiniz. Bu yöntemlerin yetersiz kaldığı durumlarda ise teknik servislere götürmek zorunda kalabilirsiniz.

Webbiu

Webbiu sitesinin Ceosu ayrı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir, 2011’de ilk sitesini açtıktan sonra web site işlerine başlamıştır.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.