Webbiu

Telefonumu Fare Olarak Nasıl Kullanırım ?

Telefonumu Fare Olarak Nasıl Kullanırım?

Akıllı cep telefonlarının piyasaya çıkmasıyla birlikte artık cep telefonları sadece bir iletişim aracı olmaktan çıkmış ve birçok işlemin yapıldığı çok özellikli bir cihaz durumuna gelmiştir. Özellikle de Android işletim sistemine sahip olan cihazlara farklı uygulamalar kurularak birçok işlem çok rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Bu nedenle de akıllı cep telefonu kullanan kişi sayısı her geçen gün giderek artmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi akıllı cep telefonlarıyla birçok işlem sorunsuz bir şekilde yapılabiliyor.

AndroMouse-Feat-1024x500

Android işletim sistemine sahip olan cep telefonlarıyla yapılabilecek olan işlemlerden bir tanesi de telefonu mouse ya da klavye olarak kullanabilmektedir. Bazı durumlarda kullanıcıların acil olarak telefonlarını fare olarak kullanmaları gerekebilir. Sizlerde birçok akıllı cihaz kullanıcısı gibi telefonumu fare olarak nasıl kullanırım diyorsanız yazının devamını okuyabilirsiniz. Android işletim sistemine sahip olan bir akıllı cep telefonunu kullanabilmek için öncelikli olarak yapılması gereken işlem cep telefonlarınıza Android market üzerinden Andromouse isimli küçük bir uygulama indirmektir. Program indirdikten sonra aynı şekilde fare olarak kullanılacak olan bilgisayara da sunucu niteliğinde bir programın kurulması gerekir. Bu programın ismi de AndroMouse Desktop Server’dır. Programı kullanabilmek için İP adresine ihtiyaç vardır.

 

Telefondan uygulamayı açarak bağlantı şeklini Wireless olarak seçmek gerekiyor. Bu alana bilgisayardaki program üzerinde olan İP adresinin girilmesi gerekiyor. Eğer iki İP arasında bir farklılık var ise uygulamanın ayarlar bölümündeki Detect Server alanını kullanarak otomatik İP almasını sağlayabilirsiniz. Bu ayarlamaları yaptıktan sonra geriye tek bir işlem kalıyor. Uygulamanın üzerindeki Connet kısmına tıklayarak telefonunuzu mouse olarak sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Eğer telefonunuzu klavye olarak kullanmak isterseniz de uygulama üzerindeki Type Here alanına tıklamanız yeterlidir, bunun için ayrıca bir ayar yapılmasına gerek yoktur.

 

Webbiu

Webbiu sitesinin Ceosu ayrı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir, 2011’de ilk sitesini açtıktan sonra web site işlerine başlamıştır.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.