Webbiu

Telefonunuzun İnternetini Kapatmak

Merhabalar,

Eski telefon kullanan veya akıllı telefon kullanıp’ta İnternet’e girmek istemeyenler için mevcut olan bu özellik ile telefonunuzun İnternet ayarını kapatarak İnternet erişiminizi engelleyebilir istediğiniz zaman’da açabilirsiniz.

Hücresel Veriyi kapatmak ile bu iş tam olarak bitmiyor maalesef, operatörünüze başvurarak veyahut operatörünüzün online işlemlerine gelerek Mobil Trafiği ( İnternet’i ) kapalı konuma getirmelisiniz. Her operatöre göre farklılık gösteren bu işlem ile İnternet’inizi kapatmak istediğinizde en yeterli ve kalıcı çözümü operatörünüz verecektir.

Sorabilirsiniz neden İnternet’inizi komple kapatıyorsunuz ? cevabı çok basit yanlış kullanımlar ve hatalar sonucunda özellikle faturalı hatlarda bütçenizi aşacak çok uçuk fiyatlar gelebilir, sizleri zorlayabilir bu aşamada bu şekilde ücretsiz kapatarak bu dert’ten kurtarabilirsiniz.

telefonun-internetini-kapatmak

Turkcell için www.turkcell.com.tr adresine girerek cep telefonunuzdan 2222’ye Sifre yazıp gönderdiğinizde telefonunuza gelecek şifre ile online işlemler‘e giriş yapıp kapatabilir yada 532‘iyi arayıp müşteri temsilcisi ile ufak görüşmenin ardından internetinizi kapatabilirsiniz.

Avea için avea.com.tr adresine girerek cep telefonunuzdan arama kısmına *952# tuşlayıp karşınıza gelecek şifre ile online işlemlerden Mobil Trafiğinizi kapatabilirsiniz veya 444 1 444 numarasıyla müşteri temsilcisine ulaşarak isteğinizi gerçekleştirebilir istediğiniz zaman tekrar açtırabilirsiniz.

Vodafone için vodafone.com.tr adresine girerek cep telefonunuzdan 7000’e S yazıp gönderdikten sonra size gelecek şifre ile online işlemlere girip işleminizi halledebilir veyahut 0 (542) 542 00 00 numarayı arayarak müşteri temsilcisine Mobil Trafiğinizi kapatmak istediğinizi söyleyip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Webbiu

Webbiu sitesinin Ceosu ayrı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir, 2011’de ilk sitesini açtıktan sonra web site işlerine başlamıştır.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.