Webbiu

Uncharted 4 Satış Rekoru Kırdı

Uncharted adlı oyun her geçen gün binlerce kişi tarafından satın alınıyor! Sony tarafından piyasaya sürülen bu oyun PS ve PS4 için uyumlu halde. Piyasaya sürülmesinin ardından bir çok kişi tarafından satın alındı ve PS4’ün en çok satılan oyunları arasında 1. sırada yer aldı. Oyun çıktı ama ne çıktı! İşte sizlere Uncharted 4 adlı oyun hakkında detaylı bilgiler…
Piyasada yer alan rakiplerine göre çok fazla satış yapan Uncharted 4: A Thief’s End’in yapımcısı Naughty Dog. Bu oyun asıl olarak Sony ve PS4 için hazırlandı. PS4’ün özel sürümü olarak yayınlanan Uncharted 4 bir hafta içerisinde çok büyük bir satış yaparak diğer tüm rakiplerini geride bıraktı ve en çok satan oyunlar arasında 1. sırada yer aldı.

Uncharted 4 bir hafta içerisinde tam tamına 2.7 milyon adet sattı! Uncharted 4’ün PS4 için satışa sunulduğu andan itibaren hızla satılmaya başladı ve Sony’nin en çok satan oyunları arasında yer alıp rozete sahip oldu.

Uncharted 4 diğer sürümleriyle birlikte bu ay içerisinde toplamda 28 milyon adet satış yaparak Dünya’nın en çok satan oyunu haline geldi. Normal şartlar altında Uncharted 4’ün sadece 7 milyon adet satması bekleniyordu fakat 1 hafta içerisinde bu kadar çok satışa ulaştığı için şimdilerde Sony tarafından Uncharted 4’ün 40 milyon adet satması bekleniyor.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.