Webbiu

Windows 10 Bluetooth Kapatma Sorunu Çözümü

Windows 10 Bluetooth Kapatma Sorunu Çözümü

Microsoft Windows 10 ile birçok yenilik getirerek kullanıcıları için kolaylık sağladı ama bir o kadar tepki aldığı konular oldu sık sık karşı karşıya gelinen çok sorunları var bir çok güncelleştirmeye rağmen hala sık sık karşılaştığımız sorunlar var bizde bugün o sorunlardan biri olan Windows 10 Bluetooth Kapatma Sorunu için çözüm yolları önerceğiz. Normalde kolaylıkla yeni ayarlar menüsünden yada hızlı işlem merkezinden tek tık ile kapatılabilir olarak ayarlandı ama Bluetooth bağlantısı bazı sorunlar oluşturdu ve çalışması gerektiği gibi çalışmamaya başladı bazı kullanıcılar da ise Bluetooth kapatma ikonu yok oldu kayboldu sizde bu kullanıcılardan biriyseniz bizim uyguladığımız adımları uygulayarak bundan kurtulabilirsiniz.
İlk olarak bu yöntemi deneyelim.Klavyemizden ( Win + I ) kombinasyonunu kullanarak ayarlar menüsüne gidiyoruz daha sonra ‘Ağ ve İnternet’ seçeneğine tıklıyoruz ‘Wifi’ sekmesinde alt kısımda bulunan ‘Bağdaştırıcı seçeneklerini değiştire giriyoruz. Bluetooth Ağ Bağlantısının üzerine sağ tıklıyoruz ve Devre Dışı Bırak seçeneğini seçiyoruz.
Bu sorununuzu çözebilir biz gene de bir yöntem daha sunacağız.Klavyenizden ( Win + X ) tuş kombinasyonunu kullanarak gittiğimiz listeden ‘Aygıt yöneticisini’ seçiyoruz. Bluetooth’a çift tıklayıp arkasından Bluetooth cihazınızın üzerine sağ tıklayarak ‘Devre dışı bırak’ı seçiyorsunuz.

Bluetooth sürücülerini temizlemek.Bu yöntemde işinize yarayabilir bunu da anlatıp bitirelim.

Program ekle / Kaldırdan Bluetooth ile ilgili olan her şeyi kaldırın daha sonra Aygıt yöneticisinde bulunan tüm Bluetooth sürücülerini temizleyin bunları yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp kullanabilirsiniz.

Bu yöntemlerden biri işinize yaramazsa Bluetooth sürücülerinizi güncelleştirmeyi deneyin arkadaşlar..

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.