Webbiu

Windows’ta Kaybolan Masaüstü İkonları Nasıl Geri Getirilir?

Windows’ta Kaybolan Masaüstü İkonları Nasıl Geri Getirilir?

Windows rahat kullanımı ve yenilikçi olmasıyla en çok tercih edilen işletim sistemlerinden birisidir.Bu işletim sistemini kullanırken bazı özel masaüstü ikonları kaybolabilir yada biri yanlışlıkla değiştirebilir bu can sıkıcı bir durum özel ikonları bir kaç adımda geri değiştirebilirsiniz yada istediğiniz bir ikona çevirebilirisiniz. Masaüstü ikonları kötü amaçlı yazılımların etkisinde kalarak da değişebilir bu sorunu da aynı adımlar ile çözebilirsiniz.

Bilgisayarım – Deneyim Masası – Ağ Bağlantısı vb özel ikonları masa üstüne geri getirmek için yapmanız gereken adımlar ilk olarak sağ tık yapın Kişileştirme seçeneğine gidin Sol üst tarafta yer alan ‘ Masaüstü simgelerini değiştirin’ diyoruz açılan sayfada ise masaüstü simgeleri bölümündeki seçeneklere tıklayıp işaretlemeniz gerekiyor daha sonra ‘uygula’ butonuna basmalısınız. Şimdi masaüstünde gelip sağ tık yapıp ‘ Görünüm-Masaüstü öğelerini göster ‘ adımlarını uygulayın.Bu adımları yaparken Masaüstü öğelerini göster seçeneğini aktif değilse aktif yapınca masa üstünde olmayan uygulamalar geri gelecektir.

Kötü amaçlı yazılım uygulamaları Windows Gezgini’ni sonlandırarak bilgisayarın çalışmasına engel olabiliyor bu dediğim adımlar yarar sonuç sağlayabilir.

Klavyeden Ctrl+Shift+Esc tuşlarına basarak ‘Görev Yöneticisi’ kısayolundan çalıştırıyoruz. Yukarıdan ‘Dosya-Yeni Görev’ diyoruz. Açılan arama yerine ‘Explorer.exe’ yazıyoruz ve tamam butonuna basıyoruz.Bu adımlar Windows Explorer’i yeniden başlatıp sıfırlayacaktır ve eksik olan simgeleriniz varsa bu adımlar ile kesin olarak düzelecektir.

Bu adım kesin sonuç göstermesi lazım buda göstermemiş olursa çeşitli virüs programlarına başvurmanız gerekiyor arkadaşlar.

Webbiu

Webbiu sitesinin Ceosu ayrı zamanda Genel Yayın Yönetmenidir, 2011’de ilk sitesini açtıktan sonra web site işlerine başlamıştır.

1 comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.